HTC’de 1Gb Ram Lollipop’u engelliyor

HTC’de 1Gb Ram Lollipop’u engelliyor

2014 sonuna doğru Android yeni güncellemesi olan Android 5.0 Lollipop’u tanıtmış ve Android işlemcili cihazların markaları üst segment cihazlarından başlayarak güncellemeyi kullanıcılarına sunmaya başlamıştı. HTC de yeni amiral gemisi M9 başta olmak üzere One serisine Android 5.0 Lollipop’u yayınlamıştı. Daha sonrasında orta segment’te diğer cihazlarına da yayınlamaya başlamışken listede olan One mini ve One Mini...

Haberin Tarihi: 10 Mayıs 2015 - Okunma Sayısı:497 defa okundu.

2014 sonuna doğru Android yeni güncellemesi olan Android 5.0 Lollipop’u tanıtmış ve Android işlemcili cihazların markaları üst segment cihazlarından başlayarak güncellemeyi kullanıcılarına sunmaya başlamıştı.

HTC de yeni amiral gemisi M9 başta olmak üzere One serisine Android 5.0 Lollipop’u yayınlamıştı.

Daha sonrasında orta segment’te diğer cihazlarına da yayınlamaya başlamışken listede olan One mini ve One Mini 2 güncelleme listesinden çıkarılmıştı.

Şimdi de Android 5.0 Lollipop’u 1 Gb Ram kullanılan Desire serisinden 700, 616, 510, 816G, ve 620 modellerinde yayınlamayacağını duyurdu.

Bu karar alınırken 1 Gb Ram’in Sense arayüzü ve Android’i aynı anda istenen performansta çalıştıramayacağı düşünülmüş.

Anlaşılan HTC Desire serisi kullanıcılarının çoğu Android Lollipop için cihaz modellerini yükseltmek zorunda kalacaklar.