Samsung J7 İncelemesi ve Özellikleri

Samsung J7 İncelemesi ve Özellikleri

Samsung’un orta segment olarak adlandırılan gruptaki modellerinden olan J7 özellikle Operatör üzerinden yapılan kontratlı işlemlerde ciddi abone sayısına ulaşmış durumda. Öyle ki şuanda resmi kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda Turkcell kontratlı cihaz işlemlerinde ilk 5 cihaz arasına girmeyi başardı. Peki orta segmentte bulunan Samsung J7 modelinin özellikleri nasıl gelin kısaca bahsedelim; 5.5″ Super Amoled Ekrana sahip...

Haberin Tarihi: 2 Nisan 2016 - Okunma Sayısı:931 defa okundu.

Samsung’un orta segment olarak adlandırılan gruptaki modellerinden olan J7 özellikle Operatör üzerinden yapılan kontratlı işlemlerde ciddi abone sayısına ulaşmış durumda.

Öyle ki şuanda resmi kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda Turkcell kontratlı cihaz işlemlerinde ilk 5 cihaz arasına girmeyi başardı.

Peki orta segmentte bulunan Samsung J7 modelinin özellikleri nasıl gelin kısaca bahsedelim;

5.5″ Super Amoled Ekrana sahip olan Samsung Galaxy J7 öncelikle Dünya genelinde 2 farklı işletim sistemi ile piyasaya sürülmüş durumda.

Bu işletim sistemlerinden biri Qualcomm Snapdragon işletim sistemi. Bir diğeri ise ülkemizde satışa sunulan modellerde donanım olarak gelen yakında tanıdığımız Samsung’un kendi işlemcisi Exynos 7580.

1.5 GB Ram ile desteklenen J7 Mali-T720 Grafik işlemci ile donatılmış. Android Lollipop ile kutusundan çıkan J7 tasarım olarak basit bir yapıya sahip olsa da 7.5mm kalınlığa 171 gram ağırlığa sahip.

Önde 5 MegaPiksel Flaşlı kamera arkada ise 13 MegaPiksel kameraya sahip olan cihaz 16 GB dahili depolama alanı sunuyor (128 GB a kadar arttırma desteği).

3000 mAh batarya gücüne sahip cihaz bu özelliği ile kendisinden çokça bahsettirecek gibi görünüyor. Hatta şimdiden yüksek model cihazlardaki Batarya gücünü ciddi anlamda zorlamış durumda.

Samsung Galaxy J7 de Siyah, Beyaz ve Altın renk seçenekleri mevcut.

Samsung J serisi ile pazarda alt segment cihaz kategorisinden orta segment kategorisine kadar ciddi anlamda ürün gamı ile kullanıcılara farklı alternatifler sunmaya devam ediyor.

j7