Samsung Satış Rakamlarını Açıkladı

Samsung Satış Rakamlarını Açıkladı

Samsung yakın zamanda çıkardığı Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinin merakla beklenen satış rakamlarını üst düzey bir yetkilinin ağzından tam rakam olmasa da duyurdu. Yonhapnews.com da bir üst düzey Samsung yöneticisinin verdiği rakama göre S6 serisi 1 ay geçmemiş olmasına rağmen 10 Milyon barajını geçmiş.   Rakibi İphone 6 serisi ön siparişe açıldığı ilk 24...

Haberin Tarihi: 20 Mayıs 2015 - Okunma Sayısı:528 defa okundu.

Samsung yakın zamanda çıkardığı Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinin merakla beklenen satış rakamlarını üst düzey bir yetkilinin ağzından tam rakam olmasa da duyurdu.

Yonhapnews.com da bir üst düzey Samsung yöneticisinin verdiği rakama göre S6 serisi 1 ay geçmemiş olmasına rağmen 10 Milyon barajını geçmiş.

 

Rakibi İphone 6 serisi ön siparişe açıldığı ilk 24 saat içinde 4 Milyon ve 1 haftalık kısa bir süre içinde ise 10 Milyon satış rakamına ulaştığını düşünürsek Samsung bu konuda bir hayli yavaş denebilir.

Ayrıca şunu da unutmadan belirtelim. İphone 6 serisi satışa çıktığı günden itibaren gelen tüm talepleri karşılayamıyor. Bu da aslında 1 hafta içindeki 10 Milyon rakamının yeterli stok ile daha da yukarılara taşınacağını gösteriyor.

 

Hatırlarsanız Samsung S4 ve S5 modellerinde de 1 aylık zaman diliminde 10 Milyonlu rakamları görmüştü.

Bizim beklentimiz S6 ve S6 Edge’nin 1 aylık periyotta 17 Milyonlu rakamlara ulaşmasıydı.

Bakalım Samsung resmi açıklamayı ne zaman yapacak.