Demokrasi’nin Başkentinde! Sokağa çıkma yasağı

Demokrasi’nin Başkentinde! Sokağa çıkma yasağı

Dünyada insanlara en fazla değer verilen yeri olarak gösterilen! dünya’ya insanlık dersi veren! demokrasi başkenti Amerika da iç savaş çıkmış durumda. Amerika’nın Baltimore kentinde Freddie Gray’in gözaltına alındıktan sonra hastaneye kaldırılması ve sonrasında ölmesi sebebiyle başlayan şiddet artarak devam ediyor. Cenaze töreninden sonra başlayan olaylarda şuana kadar 15 polis yaralanmış durumda. Olaylar tüm şiddetiyle sürerken kentteki...

Haberin Tarihi: 28 Nisan 2015 - Okunma Sayısı:357 defa okundu.

Dünyada insanlara en fazla değer verilen yeri olarak gösterilen! dünya’ya insanlık dersi veren! demokrasi başkenti Amerika da iç savaş çıkmış durumda.

Amerika’nın Baltimore kentinde Freddie Gray’in gözaltına alındıktan sonra hastaneye kaldırılması ve sonrasında ölmesi sebebiyle başlayan şiddet artarak devam ediyor.

Cenaze töreninden sonra başlayan olaylarda şuana kadar 15 polis yaralanmış durumda.

Olaylar tüm şiddetiyle sürerken kentteki işletmeler faaliyetlerine geçici olarak ara vermek zorunda kaldı.

Olaylarla başa çıkamayan Polis Askerden destek almış durumda. Amerika sokaklarında Askerler asayişi sağlamaya çalışıyor.

Vali çıkan olaylardan sonra Salı akşamı saat 22:00 dan sabah 05:00 a kadar  1 hafta süreyle sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Son gelen haberlere göre kentte yağma da baş göstermiş durumda.

 

Anahtar Kelime: , , ,