HTC One A9 İnceleme ve Özellikleri

HTC One A9 İnceleme ve Özellikleri

Htc, M8 modeli ile ciddi bir çıkış yakaladıktan sonra sıradaki modeli M9 da beklentileri daha da yukarı taşımıştı. Fakat M9 bu beklentileri yakalama konusunda Htc tutkunlarına hayal kırıklığı yaşattı. M9 neredeyse M8’in kopyası gibiydi. Birkaç teknik detayı saymazsak. Bu Htc tarafında ciddi bir deprem oluşturdu ve önce tasarım şefi ardından da Ceo Htc tarafından işten...

Haberin Tarihi: 14 Aralık 2015 - Okunma Sayısı:2903 defa okundu.

Htc, M8 modeli ile ciddi bir çıkış yakaladıktan sonra sıradaki modeli M9 da beklentileri daha da yukarı taşımıştı.

Fakat M9 bu beklentileri yakalama konusunda Htc tutkunlarına hayal kırıklığı yaşattı. M9 neredeyse M8’in kopyası gibiydi.

Birkaç teknik detayı saymazsak. Bu Htc tarafında ciddi bir deprem oluşturdu ve önce tasarım şefi ardından da Ceo Htc tarafından işten çıkarıldı.

Sonrasında Htc de durumu kurtarma çabaları başlasa da çıkarılan modeller ve üst segmentin son ürünü M9+ da bunu yapmada başarısız oldu.

Fakat Htc tüm bu olumsuzluklara rağmen çalışmalarını son sürat devam ettiriyor.

Htc’nin üst segment deki son modeli A9 Htc’nin bu konuda ne kadar inatçı olduğunu bizlere göstermeye yetiyor.

htc_one_a9

Lafı daha fazla uzatmayalım ve sizlere A9’u tanıtmaya başlayalım;

Qualcomm Snapdragon 617, 8 çekirdekli işlemci 64-bit ile ciddi peformansların altından rahatlıla kalkacak.

8 Çekirdek  4 x 1,5GHz ve 4 x 1,2GHz olarak faaliyet gösteriyor.

Bu işlemci 2 GB Ram ile destekleniyor.

Sıkı durun.. 16 GB dahili bellek sizlere artık çok düşük gelebilir fakat Htc kullanıcısına  micro SD Card desteği ile 2 TB lık kullanım alanı sunuyor.

Tüm arşivinizi artık cebinizde harici bir disk gibi A9 unuzda taşıyabileceksiniz.

5″ Full HD 1080p, Corning Gorilla Glass ekran kullanıcısını heyecanlandırmaya yetecek kalitede görsellik sunmayı başarıyor.

M8 ile beraber  kendi ses sistemini cihazlarına entegre eden Htc, A9 da da Yüksek Çözünürlüklü Ses ile Dolby Audio
Dolby Laboratories lisansı altında üretim gerçekleştirdi.

a9

Htc de bir başka yeniliği batarya teknolojisinde görüyoruz. 2150 mAh gücündeki batarya Quick Charge 2.0 desteğine sahip. Bu teknoloji gelecekteki yazılım güncellemeleri için Quick Charge 3.0 ile ileri dönük uyumluluk göstermekte.

Arkada Safir korumalı 13MP li mercek, otomatik focus, BSI sensörü, Ois, ƒ/2,0, 1080 p video kaydı ile Htc ye özgü özellikleri içinde barındırıyor.
Önde ise Htc M8 de arka kamera olarak hatırladığımız  UltraPikseli A9 da ön kamera olarak bizlere sunuyor. Sabit odaklama, ƒ/2,0, 1080 p video kaydı ise diğer özellikleri.

htc-one-a9

145,75 x 70,8 x 7,26 mm boyutlarında ve 143 gr ağırlığındaki  A9 tasarım ve incelik olarak göz zevkinize hitap etmeyi başarıyor.

Nano Sim Kart olarak üretilen A9 Türkiye’de 2400TL resmi satış fiyatı ile kullanıcısıyla buluşmayı bekliyor.