Huawei Honor 5C Özellikleri

Huawei Honor 5C Özellikleri

Türkiye pazarına girdiğin günden beri ürettiği cihazlarla dikkatleri üzerine çeken fakat istediği satış grafiğini henüz yakalayamamış olan Çinli cihaz üreticisi Huawei’nin yeni modeli Honor 5C özellikleri belli oldu. 5.2″ ekran boyutuna sahip olacak olan Honor 5C Full HD çözünürlük sunuyor. Alüminyum yekpare kasalı cihaz 8.3 mm kalınlığında ve 156 gr ağırlığında. Batarya 2900 mAh gücünde....

Haberin Tarihi: 14 Nisan 2016 - Okunma Sayısı:567 defa okundu.

Türkiye pazarına girdiğin günden beri ürettiği cihazlarla dikkatleri üzerine çeken fakat istediği satış grafiğini henüz yakalayamamış olan Çinli cihaz üreticisi Huawei’nin yeni modeli Honor 5C özellikleri belli oldu.

5.2″ ekran boyutuna sahip olacak olan Honor 5C Full HD çözünürlük sunuyor. Alüminyum yekpare kasalı cihaz 8.3 mm kalınlığında ve 156 gr ağırlığında.

Batarya 2900 mAh gücünde.

Mediatek Helio X10 veya Qualcomm Snapdragon 652 işlemci ile gelecek olan cihaz 2 GB Ram ile destekelencek.

İşletim sistemi olarak Android’in son sürümü Marshmallow 6.0 ile başlayacak Honor 5C güncelleme konusunda kullanıcısına yeni işletim sistemlerini alma konusunda sinyal veriyor.

16 GB dahili hafıza Micro SD Card desteği sunacak.

13 megapiksel ana kamera ve önde 8 megapiksel bir kameraya sahip olacak olan Honor 5C Lg den alışık olduğumuz arka ana kameranın altında parmak izi okuyucusuna sahip olacak.