Huawei Krizi Büyüyor!

Huawei Krizi Büyüyor!

ABD Başkana Trump’ın Çin’e karşı yaptırım tehditlarinin ardından Google Huawei firması ile olan iş birliğini sona erdireceğini açıkladı. Bunun ardından Huawei başta olmak üzere iki firmadan da peş peşe açıklamalar geldi. Kısaca özetlersek Huawei kullanıcıları için şuan herhangi bir tehdit yok. Hukuki olarak iki firma yaptığı açıklamada var olan telefonlarda Google işletim sistemi ve bağlı...

Haberin Tarihi: 31 Mayıs 2019 - Okunma Sayısı:15 defa okundu.

ABD Başkana Trump’ın Çin’e karşı yaptırım tehditlarinin ardından Google Huawei firması ile olan iş birliğini sona erdireceğini açıkladı. Bunun ardından Huawei başta olmak üzere iki firmadan da peş peşe açıklamalar geldi.

Kısaca özetlersek Huawei kullanıcıları için şuan herhangi bir tehdit yok. Hukuki olarak iki firma yaptığı açıklamada var olan telefonlarda Google işletim sistemi ve bağlı olan uygulamalar aynen kullanılmaya devam edecek. Bundan sonrasında çıkacak olan cihazlar için süreç belirsizliğini koruyor.

Huawei yetkilileri bu konuda son derece sakin ve kendinden emin hareket ediyor. Aynı zamanda yaptıkları açıklamalarla kendi işletim sistemlerinin de yeri geldiğinde devreye alınacağını da vurguluyorlar.

ABD nin son zamanlarda kural tanımadan özellikle Asya ülkelerine, Türkiye’ye, Doğu blokuna ve alttan alta da Avrupa’ya ticaret konularında sert çıkışları, yaptırım tehditleri Dünya ekonomisini ve dolaylı olarak da ülke ekonomilerini ciddi anlamda etkilemeye devam ediyor.

Bunun da son örneğini Huawei de yaşadık. Süreç nasıl ilerleyecek hep beraber göreceğiz fakat ABD nin agresif tutumu gelecekte de farklı senaryoların olabileceğini bizlere gösteriyor.

Kaynak: TeknoAnaliz

Anahtar Kelime: ,