Samsung TouchWiz’de Yenilikler ve Geliştirmeler

Samsung TouchWiz’de Yenilikler ve Geliştirmeler

Samsung, akıllı cihazlarında kullandığı kimi kesimlerce sert eleştirilere maruz kalan, kimi kesimler içinse son derece pratik ve kullanışlı olarak ara yüzü TouchWiz’de geliştirmelerini tamamlamak üzere. Samsung mühendisleri güncelleme ve yenilikler için TouchWiz üzerinde ciddi mesai harcamak zorunda kaldı. Alınan haberlere göre Samsung mühendisleri arayüzde geliştirmeler yapmak için Vulkan API den yararlanma kararı aldı. Bununla daha...

Haberin Tarihi: 7 Mayıs 2016 - Okunma Sayısı:734 defa okundu.

Samsung, akıllı cihazlarında kullandığı kimi kesimlerce sert eleştirilere maruz kalan, kimi kesimler içinse son derece pratik ve kullanışlı olarak ara yüzü TouchWiz’de geliştirmelerini tamamlamak üzere.

Samsung mühendisleri güncelleme ve yenilikler için TouchWiz üzerinde ciddi mesai harcamak zorunda kaldı. Alınan haberlere göre Samsung mühendisleri arayüzde geliştirmeler yapmak için Vulkan API den yararlanma kararı aldı. Bununla daha iyi grafik performansı hedefleyen mühendisler bu anlamda ilk cihazları olarak da son amiral gemisi S7 ve S7 Edge ile bu değişikliğe start vermiş durumdalar.

2016 yılında yapılan Samsung Geliştiriciler Konferansında Samsung yetkilileri tanıtılan yeni TouchWiz arayüzünün Vulkan API ile arasındaki korelasyonu katılımcılara yapılan etkinliklerde tanıtmışlardı. Özellikle Vulkan API’nin alışıla gelmiş OpelGL ES’e göre daha iyi performans gösterdiği net bir şekilde kullanıcılara anlatılan başlıkların en başında gelmekteydi.

Yapılan testler gösteriyor ki Yeni TouchWiz arayüzü Vulkan tabanlı olarak gerek sayfa geçişlerinde gerekse açılış-kapanış performasında daha etkili sonuçlar verecek. Ayrıca yapılan açıklamalarda yeni arayüzün kullanımda olan cihazlarda batarya performansını da olumlu bir şekilde desteklediği verilen geri bildirimler arasında yerini alıyor.

Bakalım yeni TouchWiz arayüzü cihaz entegrasyonun da nasıl bir başarı gösterecek ve yenilikler sunacak. Özellikle kullanıcı memnuniyeti yakından gözlemlenecek ayrıntılardan birisi olacak.

TouchWiz ile ilgili detaylı bilgi için Burayı ziyaret edebilirsiniz.