Sizden İstenirse Sakın TC nizi Yazmayın!

Sizden İstenirse Sakın TC nizi Yazmayın!

Son zamanlarda hızla artan ve geçtiğimiz senenin ikinci yarısında Bakanlık tarafından müşterilere engelleme hakkı tanınan reklam sms leri hala gelmeye devam ediyor. Fakat Bakanlığın yaptığı düzenlemede tüketici bu sms leri istediği taktirde engelleyebiliyor yada firmanın listesinden çıkabiliyor. Bu tarz reklam sms lerinden günümüzde birçok tüketici mağdur olmuş durumda. BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan sms ile yapılan...

Haberin Tarihi: 18 Mayıs 2016 - Okunma Sayısı:357 defa okundu.

Son zamanlarda hızla artan ve geçtiğimiz senenin ikinci yarısında Bakanlık tarafından müşterilere engelleme hakkı tanınan reklam sms leri hala gelmeye devam ediyor. Fakat Bakanlığın yaptığı düzenlemede tüketici bu sms leri istediği taktirde engelleyebiliyor yada firmanın listesinden çıkabiliyor.

Bu tarz reklam sms lerinden günümüzde birçok tüketici mağdur olmuş durumda. BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan sms ile yapılan iptallerde önemli bir ayrıntının altını çizerek tüketicileri uyardı.

Sayan, istenmeyen SMS’lerde listeden çıkmak isteyen vatandaşların iptal sms attığında kesinlikle TC kimlik numarasının paylaşılmaması gerektiğini vurguladı. TC Kimlik numarasının bu tip iptal sms lerde kesinlikle sorulmadığını ve yazılmaması gerektiğini belirterek; “Bu bir tuzak. Listeden çıkayım derken TC numaranızı kaydediyorsunuz” dedi.

Sms ile gelen bilgileri detaylı bir şekilde okumanız, anlaşılmayan durumları yetkili mercilere sormanızı tavsiye ediyoruz.

Dolandırıcılık hissettiğiniz durumlarda aşağıdaki linki tıklayarak “Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi” ne giriş yaparak buraya gerekli bilgileri doldurup şikayetinizi yetkili mercilere iletebilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi

Anahtar Kelime: , , ,