Turkcell T Tablet Özellikleri

Turkcell T Tablet Özellikleri

Turkcell, cihaz satışlarında yaşadığı başarıyı Tablet sınıfında da  yine aynı T serisi ile devam ettirmek istiyor. Bu kapsamda Turkcell’in yeni ürünü T Tablet kullanıcılara istenen özelliklerin fazlasını vermeyi vaad ediyor. Özelliklerinin yanında Fiyat ile son kullanıcıya hitap eden Tabletin teknik detaylarını kısaca sizlerle paylaşalım; 64bit MT8735 dört çekirdek işlemci yüksek performans vaad ediyor. İşlemci 2 GB...

Haberin Tarihi: 26 Nisan 2016 - Okunma Sayısı:1213 defa okundu.

Turkcell, cihaz satışlarında yaşadığı başarıyı Tablet sınıfında da  yine aynı T serisi ile devam ettirmek istiyor. Bu kapsamda Turkcell’in yeni ürünü T Tablet kullanıcılara istenen özelliklerin fazlasını vermeyi vaad ediyor.

Özelliklerinin yanında Fiyat ile son kullanıcıya hitap eden Tabletin teknik detaylarını kısaca sizlerle paylaşalım;

64bit MT8735 dört çekirdek işlemci yüksek performans vaad ediyor. İşlemci 2 GB Ram ile destekleniyor. İşletim sistemi olarak Android 5.1 kullanılan cihazda yükseltme seçeneği mümkün fakat güncelleme ile alakalı net bir bilgi yok.

16 GB dâhili hafızaya sahip T Tablet arttırılabilir hafıza desteği sunuyor (32 GB’a kadar). Yeni nesil uygulamalarda ve güncel oyunlarda artık 16 GB lık dahili depolama bizim için yeterli olmasa da bir nebze arttırılabilir Hafıza desteği bu problemi çözüyor fakat Apple grubu için bunu söylemek çok zor.

1280*800 çözünürlükteki 8″ HD ekranı ile görüntü kalitesi maksimum seviyede. IPS panel özelliği T Tablet’e 178 derecelik bir görüş açısı sunuyor.

5 Megapiksel arka kamera ve 2 Megapiksel ön kamerası standartlar çerçevesinde kalıyor. Auto Focus ve Flaş standart özellikler arasında yer alıyor.

LTE teknolojisi ile Turkcell T Tablet, saniyede 150 Mbps’ye kadar veri indirme hızına, saniyede 50 Mbps’ye kadar veri yükleme hızına sahip (4.5G’yi destekleyen çekim alanlarında)

3800 mAh bataryası uzun ve yüksek kapasiteli bir pil ömrü sunuyor.

206.4 mm boyunda 123 mm Genişliğinde 10.1 mm kalınlığındaki T Tablet 342 gr ağırlığında.

T Tablet ilerleyen dönemlerde Kontratlamaya açılacak mı belirsiz fakat 360 TL lik son tüketici fiyatı Tablet gamında ideal seviyelerde kendine yer bulmakta zorlanmayacak gibi görünüyor.

tablet-t