4G İhalesinde Flaş Gelişme

4G İhalesinde Flaş Gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk Telekom’un 175. kuruluş yılında yaptığı açıklamadan sonra Türkiye 5G ye mi geçecek şeklindeki konuşmalar kulislerde birinci sırada yer almaya başlamıştı. İhale tarihi yaklaştıkça meraklar daha da artmaya başlamış durumda. Söylentilere göre Ulaştırma Bakanı Canikli ve Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı 4G ye geçiş konusunda bilgilendirme yaparak ikna etme yolundalar. Tabi bu...

Haberin Tarihi: 30 Nisan 2015 - Okunma Sayısı:751 defa okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk Telekom’un 175. kuruluş yılında yaptığı açıklamadan sonra Türkiye 5G ye mi geçecek şeklindeki konuşmalar kulislerde birinci sırada yer almaya başlamıştı.

İhale tarihi yaklaştıkça meraklar daha da artmaya başlamış durumda.

Söylentilere göre Ulaştırma Bakanı Canikli ve Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı 4G ye geçiş konusunda bilgilendirme yaparak ikna etme yolundalar.

Tabi bu sırada BTK ve operatör şirketleri de 26 Mayıs’ta yapılacak olan ihaleye hazırlanmaya devam ediyorlar.

Gidişat neyi gösteriri bilinmez ama Erdoğan’ın açıklamasından sonra herkes yönünü 5G ye çevirmişti fakat firmalar ve BTK açıkçası bu konu ile alakalı daha temkinli hareket etmekte.

Peki 4G yenilik olarak neler getirecek. Aslında 1G den 2G ye geçiş nasıl sessiz sedasız olduysa aslında 3G den 4G ye geçişte aynı şekilde olacak.

Hatırlarsanız Türkiye 3G ye geçişte ciddi bir yol kaydetmiş ve teknoloji anlamında hayatımız ciddi anlamda ilerleme kaydetmişti.

İşte aslında Erdoğan’ında işaret ettiği nokta bu. Çünkü 4G teknolojisinden 5G ye geçişte de ciddi bir adım atılmış olacak.

Süreci hep beraber izliyor olacağız.

Anahtar Kelime: , , , ,