HTC ONE M8S Özellikleri

HTC ONE M8S Özellikleri

HTC nin üst segment cihazlarından olan ve yakın zamanda yerini yeni model olan M9’a bırakan HTC M8’in bir alt modeli olan M8S Avrupa pazarında yerini almaya başladı. Cihaz ilk bakışta M8 ile tasarım olarak çok küçük farklar olsa da aynı M8 ile aynı denebilir. Bilindiği gibi M9 da tasarım olarak M8’in bir diğer kopyası olmuş...

Haberin Tarihi: 12 Mayıs 2015 - Okunma Sayısı:620 defa okundu.

HTC nin üst segment cihazlarından olan ve yakın zamanda yerini yeni model olan M9’a bırakan HTC M8’in bir alt modeli olan M8S Avrupa pazarında yerini almaya başladı.

Cihaz ilk bakışta M8 ile tasarım olarak çok küçük farklar olsa da aynı M8 ile aynı denebilir.

Bilindiği gibi M9 da tasarım olarak M8’in bir diğer kopyası olmuş ve aynı model tasarım hayal kırıklığı yaratmıştı.

M8S Htc tarafından Snapdragon 615 işlemci ile kullanıcının beğenisine sunuluyor.

2 Gb lık Ram Android 5.0 için yeterli kapasite kullanımını sergiliyor. Bildiğiniz üzere yakın zamanda yaptığımız haberde özellikle Desire modellerinde 1 Gb Ram kullanılan cihazlarda Android 5.0 yayınlanmayacağını iletmiştik.

M8S de bu problemi yaşamayacak. Ayrıca 16 Gb kapasite bizim için yetersiz olsa da Micro SD Card desteği ile arttırım sağlanabiliyor.

13 Mp arka ve 5 Mp ön kamera kalite açısında standart bir performans sergilemekte.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Android 5.0 ile gelen M8S Sense 6 arayüzüne sahip olacak.

Ağustos ayında One modelleri için yapılacak sürüm yükseltme güncellemesinden yararlanacak mı bilinmez ama şimdilik Sense 6 ara yüzünü ile kullanıcısına hizmet verecek.

Anahtar Kelime: ,