Huawei Ascend Mate 7

Huawei Ascend Mate 7

Huawei 2014 yılından itibaren atağa geçtiği Akıllı Cihaz kategorisinde gösterdiği performansın yanında çıkardığı modellerle de kendinden fazlasıyla söz ettirmeye başladı. Son çıkardığı cihazlardan olan Huawei Ascend Mate 7 bunlardan sadece biri. İsterseniz sizlere kısaca özelliklerinden bahsedelim; 6″ ekran boyutuyla geniş ekran seven kullanıcıları hedefleyen Huawei bunda başarılı olacak mı göreceğiz. 6″ ekran boyutu kullanım açısından...

Haberin Tarihi: 14 Mayıs 2015 - Okunma Sayısı:1827 defa okundu.

Huawei 2014 yılından itibaren atağa geçtiği Akıllı Cihaz kategorisinde gösterdiği performansın yanında çıkardığı modellerle de kendinden fazlasıyla söz ettirmeye başladı.

Son çıkardığı cihazlardan olan Huawei Ascend Mate 7 bunlardan sadece biri.

İsterseniz sizlere kısaca özelliklerinden bahsedelim;

huawei-ascend-mate-7-

6″ ekran boyutuyla geniş ekran seven kullanıcıları hedefleyen Huawei bunda başarılı olacak mı göreceğiz. 6″ ekran boyutu kullanım açısından bakıldığında ciddi bir boyut ve tercih sebebinden çok tercih edilmeme sebebide oluyor.

Ekran ile alakalı bir kaç kısa not vererek yazımıza devam edelim.

FHD ekrana sahip ultra ince metal gövde ergonomik bir yapıya sahip. Ekranın dışında ki çerçeve son derece ince ve tasarım açısından görselliği ön plana çıkarıyor.

huawei-ascend-mate-7

İşlemci olarak Mate 7, 8 çekirdekli Kirin 925 SoC chipset ile gelen ilk akıllı telefon olma özelliğini elinde bulunduruyor. İşletim sistemi uygulamalar sırasında kendinden beklenenin fazlasını kullanıcılarına sunmayı başarıyor.

Bu işlemci 2 Gb Ram ile kendine güç buluyor ve performans anlamında son derece başarılı oluyor.

16 GB dahili hafıza yetersiz olsa da arttırılıyor olması avantaj.

huawei_ascend_mate_7

Cihazın tasarımında arka tarafta kamera objektifinin altına yerleştirilen parmak izi okuyucu sizi tanıyor ve sadece dokunarak cihazınızdaki tüm kilitleri kaldırıp cihazınıza rahatlıkla erişebiliyorsunuz.

Cihazın arka tarafından bahsetmişken kameraya geçelim isterseniz. Arkada 13 Mp lik kamera ile donatılan Mate 7 önde ise 5 Mp kamera ile kaliteli resim çekimini destekliyor.

huawei_ascend_mate_7

Özellikle düşük ışık performansı görülmeye değer bir özellik olarak kendini gösteriyor.

Şebeke olarak 4G LTE teknolojisine kendini hazırlamış olan Huawei Ascend Mate 7 kesintisiz bağlantı kurmanızı sağlıyor.

4100 mAh batarya kullanıcısına uzun ve kaliteli bir kullanım sunuyor. Güç tasarrufu modu ile %30 lara varan enerji tasarrufu sizin internette gezinmeniz için müthiş bir özellik.

mate-7

EMUI 3.0 arayüzü  hayatınızı kolaylaştırmak için Huawei mühendisleri tarafından tasarlanmış. Bu sayede Huawei EMUI 3.0 arayüzü ile Mate7’nizde yaptığınız herşey daha kolay ve daha eğlenceli hale geliyor.