Lenovo S90 İnceleme

Lenovo S90 İnceleme

Lenovo son zamanlarda dizüstü bilgisayarlarda yaptığı atak ile kendinden sıkça söz ettirir duruma geldi. Aynı başarıyı Akıllı Cihaz tarafında gösterebilir mi bilinmez ama yeni çıkardığı Lenovo S90 ile pazarda kendine yer arayışına girmiş durumda. İsterseniz kısaca sizlere Lenovo S90’ın özelliklerinden bahsedelim; Alüminyum gövde olarak tasarlanmış olan Lenovo S90 son zamanlarda sıkça görmeye alıştığımız tek parça bir tasarım ....

Haberin Tarihi: 21 Mayıs 2015 - Okunma Sayısı:1971 defa okundu.

Lenovo son zamanlarda dizüstü bilgisayarlarda yaptığı atak ile kendinden sıkça söz ettirir duruma geldi.

Aynı başarıyı Akıllı Cihaz tarafında gösterebilir mi bilinmez ama yeni çıkardığı Lenovo S90 ile pazarda kendine yer arayışına girmiş durumda.

İsterseniz kısaca sizlere Lenovo S90’ın özelliklerinden bahsedelim;

Alüminyum gövde olarak tasarlanmış olan Lenovo S90 son zamanlarda sıkça görmeye alıştığımız tek parça bir tasarım . Ayrıca çizilme ve parmak izine duyarlı bir yapı ile karşımıza çıkıyor.

Kamera özelliklerine baktığımızda S90 Önde 8 Mp ve Arkada 13 Mp kamera çözünürlüğüne sahip. Kameranın öne çıkan özelliğinden de kısaca bahsedelim.

s90-lenovo

Lenovo S90 da, loş ortam sensörleri kullanarak daha net fotoğraf çekmenizi sağlamaya çalışmış ve bunda başarılı da olmuş. Ayrıca bir diğer özellik olarak çift kamerada da Led Flaş mevcut. Çektiğiniz fotoğraflar üzerinde değişiklik yapma özelliğiniz de S90 ile standart sunuluyor.

5″ Super Amoled ekran sayesinde son derece net görüntü kalitesi sunan Levono, özellikle ekran görüşünün olumsuz etkilendiği dış mekanlarda son derece başarılı bir performans sergiliyor. Ve bunu yaparken ekran özelliği sayesinde minimum güç tasarrufu sağlıyor.

lenovo-s90

Qualcomm Snapdragon 1,2 GHz 64-bit dört çekirdekli  işlemci cihazın kasasının içindeki performansı sizlere yazılı olarak sunuyor ve kullanıcısını heyecanlandırıyor. Bu işlemci sayesinde uygulamalarda hiçbir takılma yaşamayacaksınız.

Android 4.4 KitKat ile gelecek cihaz Lollipop güncellemesi alacak mı bilinmez ama işlemcisine baktığımızda almaması hayal kırıklığına neden olacaktır.

Lenovo S90 4G uyumlu geliyor. Gerçi son zamanlarda ki 4G mi 5G mi sorularıyla meşgul olsak da 4G ileriki dönemde 5G için bir basamak olacaksa bu Lenovo için ideal bir seçim olmuş.

s90

Standart sunulan 32GB depolama kapasitesi ile sizlere müzüik ve fotoğraf arşivi yapma alanı sunuyor.

Lenovo bu segment grubunda S90 ile rakiplerine Çift Sim Kart desteği sunarak bir adım öne geçiyor ve kullanıcısına bir telefonda Çift numara kullanma imkanı sunabiliyor.

Herhangi bir Data ücreti ödemeden veya WiFi bağlantısı olmadan  dosya transferi yapabileceğiniz SHAREit özelliği kullanıcısı için son derece önemli bir özellik. Lenovo S90 kullanıcısına yedekleme ve geri yükleme imkanı sunan SYNCit uygulamasını da standart olarak sunuyor.

lenovo-smartphone-s90

Şayet bu özelliklerin sizlerin ihtiyaçlarınızı karşılayacağına inanıyorsanız Lenovo fiyat anlamında da alıcısını hayal kırıklığına uğratmıyor.

Şuan Avea’dan 1099TL. satış fiyatı ile alabileceğiniz  Lenovo S90’a, tarifenize ek tekliflerle de sahip olabilirsiniz.

 

Yorumlar

  1. […] 12:19Lenovo S90 Avea İle Sizlerle 17:48Apple Watch’a Türkçe Dil Eklendi 16:44Samsung A Serisi Android 5.0 Desteği Yolda 16:21Adblock Yakında Google Play’de 15:58Google’dan Yeni Depolama Uygulaması Yolda 14:58Samsung S5 Edge Etkileyici Bir Video İle Karşınızda 12:08Apple’da Fiyat Değişikliği 00:37Samsung Satış Rakamlarını Açıkladı […]