LG G4 İnceleme

LG G4 İnceleme

Tasarım Kullanıcılarla buluşan G4  bükey bir kavis ile hoş bir görüntü yakalamış durumda. Ayrıca çarpma ve düşme durumlarında kavisli yapısı ekranın direkt olarak darbeye maruz kalmasını engelliyor. LG G3 ile benzer ön panele sahip G4 ince ve şık bir tasarıma sahip. Arka tarafta gerçek deri kullanılmış. Samsung serisindeki gibi deri tasarımlı plastik değil. Bu sizi...

Haberin Tarihi: 7 Mayıs 2015 - Okunma Sayısı:819 defa okundu.

Tasarım

Kullanıcılarla buluşan G4  bükey bir kavis ile hoş bir görüntü yakalamış durumda. Ayrıca çarpma ve düşme durumlarında kavisli yapısı ekranın direkt olarak darbeye maruz kalmasını engelliyor.

LG G3 ile benzer ön panele sahip G4 ince ve şık bir tasarıma sahip.

LG-G4-16

Arka tarafta gerçek deri kullanılmış. Samsung serisindeki gibi deri tasarımlı plastik değil. Bu sizi aldatmasın. Dokunuşta deri dikişlerine kadar net bir şekilde hissedilebiliyor.

Çıkarılabilen arka kapakla batarya ve diğer SD Card girişine ve sim kart girişine erişebileceksiniz.

LG-G4-14

Ekran

5,5″ Ekran Quantum IPS LCD Ekran Corning Gorilla Glass korunmakta. Quantum IPS LCD Ekran renk konusunda son derece canlı bir görüntü sunmakta. IPS ekranlarda siyah renkte yaşanan olumsuzluğu LG teknikerleri G4 te geride bırakmış gibi görünüyor.

LG-G4-5

Donanım

3000 mAh bataryadan güç alan çalışma sistemi kullanım açısında beklenilenin biraz üstünde performans sağlamakta. Özellikle segmentine bakılırsa Samsung ve Apple’ı bu konuda geride bırakacağını düşünmekteyiz.

Snapdragon 808 Antutu Benchmark testlerinde ilk çalıştırmada 49000 lere yakın bir performans sergilemekte. Bildiğiniz gibi ısınma cihazın performansını olumsuz etkiliyor fakat buna LG G4 te özellikle HTC M9 a kıyasla rastlamak pek mümkün değil. Buda cihazın performansını olumlu şekilde etkilemiş.

Antutu

6 çekirdekli ve 3GB  Ram özelliğine sahip olan işlemci de performans üst seviyelerde ölçümleniyor.

32 GB dahili hafızaya sahip G4 Micro SD Card ile 128 GB a kadar arttırılabiliyor.

Ayrıca 4G destekli olarak gelecek olan cihazla yeni teknolojilere erişmeniz kısıtlanmayacak.

LG-G4-2

Kamera

F 1.8 kamera kullanılan arka kısımda renk algılayıcı ve lazer focus ayrı ayrı konumlandırılmış ve şık bir tasarım elde edilmiş.

Video kalitesini arttırmak için kullanılan Optik image sabitleyici 2 kaliteyi arttıran özelliklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

LG-G4-5

Ayrıca 4K kamera çekim özelliği tüm cihazlarda olduğu gibi G4 te de karşımıza çıkıyor.

Kamera ayarlarında Manuel ayarlar kısmında pek çok ayarları kontrol etmeniz mümkün.

Önde ise 8 MP kamera kullanılmış ve kaliteli öz çekim ön planda tutulmuş.

lg-g4

LG G4 Özellikleri..

Anahtar Kelime: ,