Google’dan geri hamle!

Google’dan geri hamle!

Trump’ın dünya ekonomisi üzerine açtığı savaşın son cephesi bildiğiniz üzere Google-Huawei tarafında açılmıştı. Hatırlamak gerekirse Google, Trump’ın çıkışından sonra Huawei ile olan anlaşmasını tek taraflı fesh etmişti. Bunun üzerine iki firmadan da art arda açıklamalar geldi. Sonuç olarak Goolge Huawei’nin yeni çıkacak modellerinde işletim sistemi anlamında artık destek vermeyecek. Piyasadaki modeller hariç. Fakat son günlerde...

Haberin Tarihi: 3 Haziran 2019 - Okunma Sayısı:6 defa okundu.

Trump’ın dünya ekonomisi üzerine açtığı savaşın son cephesi bildiğiniz üzere Google-Huawei tarafında açılmıştı. Hatırlamak gerekirse Google, Trump’ın çıkışından sonra Huawei ile olan anlaşmasını tek taraflı fesh etmişti.

Bunun üzerine iki firmadan da art arda açıklamalar geldi. Sonuç olarak Goolge Huawei’nin yeni çıkacak modellerinde işletim sistemi anlamında artık destek vermeyecek. Piyasadaki modeller hariç.

Fakat son günlerde kulislerde konuşulan durum bu süreci biraz daha belirsiz bir hale getirdi. Google, Huawei Mate 20 Pro modelini Androit Q Beta programına dahil etti.

Google ın süreci durdurma kararını 90 gün ertelemesinden sonra gelen bu ikinci hamle süregelen sert havayı biraz yumuşatmış gibi görünüyor.

Kaynak : TeknoAnaliz

Anahtar Kelime: ,