Huawei Mate 30 Lite Tanıtıldı

Huawei Mate 30 Lite Tanıtıldı

Huawei’nin üst alt segmentte konumlandırdığı Mate Lite serisinin 3. versiyonu olan Huawei Maimang 8 olarak bilinen Mate 30 Lite tanıtıldı. Son zamanlarda Türkiye de ciddi satış hacmi yakalayan Huawei Türkiye Mate 10 Lite serisi ile Avrupa nın en çok satan telefonu olmuştu. Bu başarısını Mate 20 Lite de gösteremese de her yeni model de kullanıcılarına...

Haberin Tarihi: 11 Haziran 2019 - Okunma Sayısı:8 defa okundu.

Huawei’nin üst alt segmentte konumlandırdığı Mate Lite serisinin 3. versiyonu olan Huawei Maimang 8 olarak bilinen Mate 30 Lite tanıtıldı.

Son zamanlarda Türkiye de ciddi satış hacmi yakalayan Huawei Türkiye Mate 10 Lite serisi ile Avrupa nın en çok satan telefonu olmuştu.

Bu başarısını Mate 20 Lite de gösteremese de her yeni model de kullanıcılarına yenilikler sunmaya devam ediyor.

Gelelim Huawei Mate 30 Lite modelinin özelliklerine..

6.2″ lik ekran Full HD destekli. Tam ekran görünümüne sahip Mate 30 Lite de ön kamera ekranın üst ortasına çentikle ayılan yere yerleştirilmiş. Öndeki kamera 8 mp destekli.

Arka kısma geçtiğimizde bizi Huawei nin son zamanlar da çoğu telefonun da gördüğümüz üçlü kamera kombinasyonu karşılıyor.

Sırasıyla kamera diziliminde 2 mp lik derinlik algılayıcı, 16 mp lik ultra geniş açılı kamera ve son olarak da 24 mp lik ana kamera Mate 30 Lite kullanıcısını fazlasıyla tatmin edecek.

6 GB Ram ile 64 GB dahili hafızayı destekleyen Mate 30 Lite 512 GB a kadar arttırılabilir hafıza desteğine sahip.

Emui 9 arayüzlü Kirin 710 işlemci ye sahip cihaz da işletim sistemi Android Pie ile kutusunda çıkıyor.

Siyah ve Safir mavi olarak 2 renk seçeneğiyle satışa çıkacak olan Mate 30 Lite nin henüz Türkiye fiyatı belli değil.

Kaynak : TeknoAnaliz

Anahtar Kelime: ,