Samsung Galaxy Note 7 Güncellemesi

Samsung Galaxy Note 7 Güncellemesi

Samsung’un son cihazı ve Note serisinin son üyesi Samsung Galaxy Note 7 henüz Türkiye pazarında satışa başlamış olmasına rağmen Samsung tarafından gelen satış ve sevkiyat rakamları ile bir önceki versiyonu Note 5’e göre ciddi anlamda ilgi görmüş durumda. 25 Ağustos’ta Türkiye pazarında resmi satışa çıkacak olan Note 7 kardeşi Note’in aylık ortalama 1,5 Milyon olan...

Haberin Tarihi: 17 Ağustos 2016 - Okunma Sayısı:510 defa okundu.

Samsung’un son cihazı ve Note serisinin son üyesi Samsung Galaxy Note 7 henüz Türkiye pazarında satışa başlamış olmasına rağmen Samsung tarafından gelen satış ve sevkiyat rakamları ile bir önceki versiyonu Note 5’e göre ciddi anlamda ilgi görmüş durumda.

25 Ağustos’ta Türkiye pazarında resmi satışa çıkacak olan Note 7 kardeşi Note’in aylık ortalama 1,5 Milyon olan dağıtım adetini ilk ayda 2 katına (3,1 Milyon) katlamayı başardı. Satışa çıkacağı ülkelerdeki satış tarihlerinden sonra daha başarılı satış grafiklerine ulaşılacağına kesin gözüyle bakılan Note 7 için rakamlar son derece olumlu bir grafik çiziyor.

Yayınlanan raporda 2 günlük ön sipariş rakamı 200 bin in üzerinde ve bu Samsung için ciddi bir rakam.

Güncelleme konusunda ise Samsung mühendisleri diğer cihazlardaki gibi yavaş davranmak istemedikleri son derece açık bir şekilde görünmekte. Henüz satışa sunulmayan Note 7 bildiğiniz üzere yenilenmiş arayüzü tamamen Android’in yayınlanacak son sürümüne entegre olarak tasarlandı. Buda bizlere Samsung mühendislerinin yeni sürüm için tüm hazırlıkları yaptığını gösteriyor.

Tüm bu gelişmeler ışığında Samsung Galaxy Note 7 Android 7.0 güncellemesini bu seninin sonuna yaklaştığımız Ekim-Kasım ayları arasında alacak.

Note 5 serisinden sonra sıçrama yaparak Note 7 nin lansmanını yapan Samsung yetkilileri cbu sıçramanın hakkını tüm başlıklarda vermeyi başarmış görünüyor.

Samsung Galaxy Note 7 Özelliklerine Buradan göz atabilirsiniz.

Anahtar Kelime: , ,